Sukcesy i osiągnięcia uczniów
Zespołu Szkół w Zarzeczu

w roku szkolnym
2013/ 2014

Kolejny sukces naszych uczniów
Powiatowe eliminacje do Finału Wojewódzkiego
XIV Turnieju Piłki Nożnej chłopców i dziewcząt U-10
"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

I miejsce- Cisło Mateusz, Siek Maciej, Hejzyk Karol, Maziarz Karol, Kozyra Bartosz, Zbroński Hubert, Rainer Bruno, Tofil Hubert, Nalepa Adam, Chamot Dominik
-----------------------------
Diecezjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej

III miejsce - Pałka Remigiusz, Maziarz Kacper, Maziarz Bartosz, Chamot Hubert, Dybka Sebastian, Zbroński Wiktor
-----------------------------

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej 

halowej piłce nożnej.

II miejsce-
Maziarz Kacper, Kowal Kacper, Maślach Konrad, Maziarz Bartosz, Zbroński Wiktor, Czajka Bartłomiej, Chamot Hubert, Dybka Sebastian, Werla Konrad, Pałka Remigiusz, Butryn Kamil
Nasi chłopcy po pasjonującej walce(1:1 po końcowym gwizdku) niestety przegrali finał w rzutach karnych.

---------------------------------------

Finał wojewódzki indywidualnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce.
 
VIII miejsce - Maziarz Kacper (rzut piłeczką palantową)
 
XII miejsce - Werla Konrad ( bieg na 100m)

I miejsce- IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska na szczeblu gminnym
 
Skład drużyny: Maziarz Kacper, Maziarz Bartosz,
Kowal Kacper, Pałka Remiugiusz, Zbroński Wiktor,
Dybka Sebastian,Werla Konrad, Czajka Bartłomiej,
Butryn Kamil,Szajwaj Krzysztof

Finał wojewódzki indywidualnych biegów przełajowych - Gimnazjada

Komsa Patryk

Halowa Amatroska Liga Piłkarska w Rudniku

III miejsce- Skład drużyny: Konrad Szuba, Bałamut Jakub, Drąg Krzysztof, Frąc Rafał, Wójcik,Kowal, Pałka Bartłomiej

II miejsce -Powiatowe biegi sztafetowe 4x100m chłopców -Gimnazjada
 

Sukcesy i osiągnięcia uczniów
w roku szkolnym
2012/ 2013

XV Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas
II i III szkół podstawowych Gminy i Miasta Nisko
„Sówka Mądra Główka” :

Klasy II

II miejsce- Aneta Prawica-klasa II

Klasy III

I miejsce- Karolina Janiec- klasa III

II miejsce-Aleksandra Pelic- klasa III

III miejsce- Karolina Kata- klasa III

XV Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III szkół podstawowych  Powiatu Niżańskiego „Sówka Mądra Główka” :

Klasy III

I miejsce- Karolina Janiec- klasa III

VIII Konkurs Matematyczny „Mały Matematyk” dla klas II i III szkół podstawowych Gminy i Miasta Nisko

II miejsce- Oliwier Sobiło- klasa III

Wyróżnienie- Kacper Seltenreich- klasa II

Gminny Konkurs Ortograficzny   klas  IV- VI „Zostań mistrzem ortografii”

IV miejsce- Anna Szajwaj- klas IV

Miejsko- Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V szkoły podstawowej

I miejsce- Kacper Roczniak

Regionalny Konkurs Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”

Wyróżnienie w kategorii „wiersz”- Aleksandra Pelic-
klasa III

Gminny Konkurs Plastyczny „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic  złego nie zrobi nikomu”

Wyróżnienie- Aleksandra Pałka- klasa I

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”- eliminacje gminne

I grupa wiekowa

II miejsce- Cezary Sagan- klasa V

II grupa wiekowa

I miejsce-Ewa Dryja- klas II gimnazjum

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”- eliminacje powiatowe

II grupa wiekowa

V miejsce- Ewa Dryja- klas II gimnazjum

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Eliminacje gminne- gimnazjum

III miejsce- Konrad Szuba, Tomasz Zdeb, Hubert Siembida

Eliminacje gminne- szkoła podstawowa

V miejsce- Patryk Komsa, Bartłomiej Wytrzęś,
Remigiusz Pałka

Przegląd Pieśni Patriotycznej w Ulanowie- eliminacje powiatowe

Wyróżnienie- zespół wokalny w składzie: Monika Janiec, Adriana Maziarz, Patrycja Hawryło

Gminny Konkurs Plastyczny o Wojsku Polskim

II miejsce- Matylda Maziarz- klasa III

Konkurs Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”- Jeżowe

Uznanie w oczach jury zdobyli uczniowie gimnazjum:

Justyna Sagan, Andżelika Rodzeń, Anna Hawryło, Damian Sobiło

Konkurs biologiczny organizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

II etap- Katarzyna Maziarz

XVIII Halowa amatorska Liga Piłkarska-Rudnik nad Sanem

Szkoła podstawowa- klasy III, IV

IV miejsce

Mateusz Siembida, Krzysztof Szajwaj, Sebastian Komsa, Adrian Haliniak, Sebastian Cichoń, Mateusz Łyko, Konrad Maślach, Paweł Sroka, Karol Maziarz

Coca- Cola Cup 2013- gimnazjum (piłka nożna)

 Awans do II rundy- powiat

Justyna Czajka, Ewa Dryja, Ewa Drąg, Patrycja Domagała, Kinga Szot, Renata Rzekęć, Weronika Toporowska

Igrzyska Młodzieży Szkolnej- powiatowe indywidualne biegi przełajowe- szkoła podstawowa

Awans do finału wojewódzkiego:

III miejsce- Konrad Maślach- klasa IV

III miejsce- Beata Szuba- klasa IV

I miejsce- Kamila Domagała- klasa I gimnazjum

II miejsce- Kamila Sarnikowska- klasa I gimnazjum

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce- szkoła podstawowa

Awans do finału wojewódzkiego

II miejsce- Krystian Jarosz- klasa

     Nasi uczniowie odnoszą wiele innych sukcesów, wynikających z pasji, uzdolnień, zainteresowań.

Taniec:

VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Stalowej Woli

I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla

I miejsce- Nikola Martyna i Kornel Pawłowski

IV miejsce- Nikola Martyna i Kornel Pawłowski

IX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Tadeusza Wrześniaka

VI miejsce- Nikola Martyna i Kornel Pawłowski

Muzyka:

XII Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów Instrumentów Dętych w Jaworznie

I miejsce- Cezary Sagan- klasa V

Sport- boks:

II Dębicka Gala bokserów o puchar stowarzyszenia Alternatywa

Najlepszy bokser do lat 14

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
w Ostrowcu Świętokrzyskim

I miejsce- Marcin Fronc

Mistrzostwa Podkarpacia w Sanoku

I miejsce- Marcin Fronc

Mistrzostwa Polski Młodzików im. Pawła Szydły  
w Poznaniu

3 miejsce- brązowy medal-Marcin Fronc

Opracowanie- Barbara Kudyba

 


Najlepszy wynik wśród laureatów

Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Kilkumiesięczny cykl konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dobiegł końca.

Z obserwacji wynika, że cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów podkarpackich szkół gimnazjalnych, o czym świadczy imponująca liczba uczestników.

Rozpoczął go etap szkolny, w którym Wojewódzka Komisja Konkursowa zakwalifikowała do etapu rejonowego (uczniowie pisali go w pięciu powiatach województwa) 194 uczniów, spośród których następnie wyłoniła 81 finalistów.

Zespól Szkół w Zarzeczu w powiecie niżańskim zaszczytnie reprezentowały dwie uczennice klasy III gimnazjum Małgorzata Pelic oraz Kamila Bąk.

Dnia 13.03.12 r.  Wojewódzka Komisja Konkursowa zatwierdziła wyniki III etapu zmagań konkursowych, które odbyły się w Rzeszowie.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szeroko rozumianymi kompetencjami humanistycznymi, o rozszerzonym zakresie ponadgimnazjalnym.

Kamila Bąk oraz Małgorzata Pelic pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Katarzyny Powęskiej-Cudziło przygotowywały się do udziału w konkursach na wszystkich trzech etapach, osiągając ogromny sukces nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale
i szkolnym.

Pokonując silną „intelektualnie" konkurencję z innych gimnazjów Małgosia Pelic uzyskała status  laureata  z najwyższym wynikiem punktowym  (37 pkt) spośród wszystkich laureatów, czego serdecznie gratulujemy.

To wspaniałe osiągnięcie w tak prestiżowym konkursie, jest wynikiem wielkiej wrażliwości i wiedzy humanistycznej młodzieży w Zarzeczu.  

W imieniu dyrekcji oraz grona pedagogicznego Zespołu Szkół w Zarzeczu Małgosi i Kamili serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych osiągnięć!  

                                                                                                                  

Oprac. K. Powęska-Cudził

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010-2014. Zespół Szkół w Zarzeczu.

Kontakt

Zespół Szkół w Zarzeczu
ul. Mickiewicza 45
37-400 Nisko
tel./fax: 15 841 10 02
e-mail: zszarzecze@go2.pl