18 września - Święto Patrona Szkoły.

Dzień 18 września 2018r. na trwale przejdzie do historii naszej szkoły. Nie tylko dlatego, że jak co roku obchodziliśmy Dzień Patrona , ale przede wszystkim dlatego, że towarzyszyło temu otwarcie nowego obiektu sportowego - boiska lekkoatletycznego, które obok niedawno oddanej do użytku hali sportowej stanowi uzupełnienie całego kompleksu.

"Pasjonaci aktywności"Grupa nieformalna "Pasjonaci aktywności" oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zarzeckiej zapraszają do udziału w projekcie pt.:
" Akademia Aktywnego Rozwoju", który realizowany będzie w okresie od 1/09/2018r. do 15/12/2018r. Projekt skierowany jest do dzieci
i młodzieży uczęszczającej do Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Zarzeczu

Z wizytą w stolicyW dniach 2-4 października 2018r. uczniowie klas VIII i VII uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Był to czas zwiedzania, interaktywnej nauki oraz integracji i rozrywki.

WIECZOREK FILMOWY

Dnia 26 października 2018r. uczniowie obu klas ósmych uczestniczyli w wieczorku filmowym, który był jednocześnie podsumowaniem dwudniowej wycieczki do Warszawy. Wyjazd miał miejsce na początku miesiąca, a jednym z punktów programu było zwiedzanie willi Żabińskich, w której w czasie wojny ukrywano Żydów. Opowiedziana przez panią przewodnik piękna historia poświęcenia i odwagi stała się inspiracją do poszerzenia wiedzy o tym niezwykłym miejscu i wyjątkowych ludziach.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w dniu 14 października 1773r. Święto oświaty i szkolnictwa uczciliśmy w naszej szkole okolicznościowym apelem, który przygotowali uczniowie klas II i VI pod kierunkiem swoich opiekunów.

Wizyta w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

Dnia 30 listopada 2018r.klasy czwarte pod opieką swoich wychowawczyń udały się do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli na lekcję , której tematem była Wielka Wojna nad Dolnym Sanem.

Niezłomność jest nieśmiertelna, czyli hołd Żołnierzom Wyklętym.

To już piękna tradycja w naszej szkole. Co roku, 1 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zarzeczu obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.