Najlepszy wynik wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Kilkumiesięczny cykl konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dobiegł końca.

Z obserwacji wynika, że cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów podkarpackich szkół gimnazjalnych, o czym świadczy imponująca liczba uczestników. Rozpoczął go etap szkolny, w którym Wojewódzka Komisja Konkursowa zakwalifikowała do etapu rejonowego (uczniowie pisali go w pięciu powiatach województwa) 194 uczniów, spośród których następnie wyłoniła 81 finalistów.

Zespól Szkół w Zarzeczu w powiecie niżańskim zaszczytnie reprezentowały dwie uczennice klasy III gimnazjum Małgorzata Pelic oraz Kamila Bąk.

Dnia 13.03.12 r. Wojewódzka Komisja Konkursowa zatwierdziła wyniki III etapu zmagań konkursowych, które odbyły się w Rzeszowie. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szeroko rozumianymi kompetencjami humanistycznymi, o rozszerzonym zakresie ponadgimnazjalnym.

Kamila Bąk oraz Małgorzata Pelic pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Katarzyny Powęskiej-Cudziło przygotowywały się do udziału w konkursach na wszystkich trzech etapach, osiągając ogromny sukces nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale i szkolnym. Pokonując silną „intelektualnie" konkurencję z innych gimnazjów Małgosia Pelic uzyskała status  laureata  z najwyższym wynikiem punktowym  (37 pkt) spośród wszystkich laureatów, czego serdecznie gratulujemy.

To wspaniałe osiągnięcie w tak prestiżowym konkursie, jest wynikiem wielkiej wrażliwości i wiedzy humanistycznej młodzieży w Zarzeczu.

W imieniu dyrekcji oraz grona pedagogicznego Zespołu Szkół w Zarzeczu Małgosi i Kamili serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych osiągnięć!  

Oprac. K. Powęska-Cudziło

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010-2014. Zespół Szkół w Zarzeczu.

Kontakt

Zespół Szkół w Zarzeczu
ul. Mickiewicza 45
37-400 Nisko
tel./fax: 15 841 10 02
e-mail: zszarzecze@go2.pl